Tasavvuf Grubu

Ana Sayfa Tasavvuf Grubu
 
 

Tasavvuf Grubu

Tasavvuf grubu ekibimiz ile tüm organizasyonlarınız için sizi yansıtacak ve yıllarca tebessümle anılacak programlar sunuyoruz.

Tasavvuf musikileri İlahi zevk sunan ve yaşayız tarzı olan tasavvuf, Hakk’a ulaşmak için çıkılan merdivendir. Kişilere kulluğunu hatırlatan ve bunu yaparken manevi bir kudret veren tasavvuf müziği eşsiz bir gösteridir.

Tasavvuf grubu sanatçılarımız kemençe, ney, ud, kanun, keman, klavye ve bendir eşliğinde organizasyonlarda eşi benzeri olmayan bir dinleti sergiler. Hem etkinlik sahibine hem de katılımcı misafirlere unutulmayacak anılar biriktirmek için eşsiz bir aracıdır.

Tasavvuf gruplarımız pek çok etkinliğe katılım sağlamaktadır. İslami düğünler, sünnet törenleri, kına, nişan gibi evlilik etkinliklerinin yanı sıra açılış etkinlikleri, kutlu doğum programları ve istediğiniz tüm özel günler için misafirlerinize hizmet vermekteyiz.

Tasavvuf Grubu Nedir?

Tasavvuf müziği grupları / grubu insanın yüreğini manevi olarak hoş tutan ezgilere yer verilen bir etkinlik için hizmet verir. Mevlevi, Nakşi, Kadiri, Halvet ve Bektaşi gibi tasavvuf müziği çeşitleri bulunmaktadır. Aralarından sanatsal açıdan en çok Mevlevi müziği tercih edilmektedir.

Tasavvufta pek çok müzik aleti kullanılmaktadır. Bendir, tasavvuf ekibi faaliyetlerinin demirbaşı olan müzik aletidir. Müzik aletleri eşliğinde sunulan müzik türleri şöyledir:

A. Usullü Okunan Tekke Musiki Türleri

-Mevlevi (Ayin-i Şerif)

-Bektaşi (Nefesler, Ayn-i Cem)

-Zikir ilahileri

B. Usulsüz Okunan Tekke Musiki Türleri

-Na’t-i Peygamberi

-Duran

Samimi ve maneviyat yüklü bir sunum için tasavvuf grubu sanatçılarımız ile tüm İslami organizasyonlarda yer almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

En muntazam eserleri, sanatçılarımız sayesinde sizlerle buluşturuyoruz. Bunun yanı sıra Semazen gösterileri sayesinde yüreklere dokunmaya ve gönlünüzü hoş tutmaya vesile olmak için size özel program hazırlıyoruz.

Kiralık Tasavvuf Müziği Ekibi

Sizler konuklarınızla özel ve nadide anlar yaşarken, tasavvuf sanatçılarımız yürekle dokunan bir performans sergilemek için sizlerle olacak.

Ekibimizin geniş repertuvarı, birbirinden özel çalgı aletleri ve içten, samimi sesleri ile konuklarınızın yüreklerine dokunacak bir etkinlik düzenlemeniz için sizlere özel sahneler alıyoruz. Siz de İslami etkinlikleriniz için kiralık tasavvuf ekibi arayışı içerisindeyseniz, bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tasavvuf Grubu Hangi Organizasyonlar için Tercih Edilir?

Tasavvuf müzik grubu ekibimizin en çok tercih edildiği organizasyon İslami etkinliklerdir. Peki, bu etkinlikler nelerdir?

-İslami düğünler

-Dini sünnet düğünleri

-İftar Organizasyonları

-Ramazan etkinlikleri

-Yöresel organizasyonlar

-Belediyelerin düzenlediği halka açık etkinlikler

Bu etkenlikler gibi çeşitli amaçlarla gerçekleştirilen programlarda yer alır.

Tasavvuf ekibi düğün etkinliklerinde sıkça hizmet vermektedir. Tasavvuf ekibimiz müziklerini özellikle muhafazakâr düğünlerde seslendirmektedir. İstediğiniz ilahi eserlerinizi tasavvuf ekiplerimizle planlayarak düğününüzü eşsiz bir hale getirebilirsiniz.

Tasavvuf Müziği Ekibi Kaç Kişiden Oluşmalıdır?

Tasavvuf müziği ekibi en az 3 kişiden oluşur. Ekipler ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrım şu şekildedir;

A-Oturmalı Grup

Oturmalı gruplarda 3 kişi ile 10 kişi arası bir ekip kurulur.

B-Ayakta Solistli Grup

En az 4 kişilik orkestra ve 1 kişi solist şeklinde ekip kurulur. Yani en az 5 kişiden oluşan bir gruptur.

Tasavvuf Müziği Enstrümanları

Tasavvuf müziği maneviyatı yüksek bir musiki şölen sunar. Bu nedenle yine maneviyatı yükseltecek ve eserleri güçlendirecek müzik aletleri kullanılır. Çoğunlukla kullanılan enstrümanlar şu şekildedir:

“Def” diye de bilinen bendir

-Ney

-Kanun

-Tambur

-Ud

-Keman

-Çello

-Peküsyon aletleri yani gajon, shaker ve şems

-Kudüm

Tasavvuf grubu etkinlerimiz için istediğiniz enstrümanları seçebilirsiniz. Etkinliklerimizde kullanılan çalgı aletlerinin tümü gönlünüze hitap eder ve tınıları eşliğinde büyüleneceksiniz. Profesyonel ve deneyimli ekibimizin sayesinde unutulmayacak ve yıllar geçse dahi yüzlerde tebessüm bırakacak bir hizmeti sizlere sunuyoruz.

Bayan Tasavvuf Grubu

Geleneklerimiz ve göreneklerimiz doğrultusunda kadınlar uzun zamandır kendi aralarında bir araya gelip çeşitli eğlenceler ya da mevlid gibi etkinlikler düzenlemektedir. Günümüzde de süregelen kına gecesi, bebek mevlidi gibi etkinlikler hem evlerde hem de özel mekânlarda yapılmaktadır.

Bu etkinlikler için kadın sanatçı isteyen pek çok etkinlik sahibi bulunmaktadır. Organizasyon firmamızdaki bayan tasavvuf grubumuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Her organizasyonunuz için kadın sanatçılarımız ile maneviyat yüklü bir sesli sunum sergiliyoruz.

Tasavvuf Grubu Fiyatları

Tasavvuf grubu hizmetimizde sizlere en makul fiyatları sunarak profesyonel ekibimizle hizmet veriyoruz. Tasavvuf grubu kiralama fiyatları sanatçı sayısına ve etkinliğin konumuna göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra etkinliğin süresine göre de fiyatlandırmada farklılık olabilmektedir. Sitemizdeki iletişim bilgilerimiz ile bize ulaşarak istekleriniz doğrultusunda bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca Tasavvuf grubuplarıyla ramazanın anlam ve önemine yakışan semazen ekiplerimizde mevcuttur. Alttaki linkten ulaşmanız münkündür

            https://canlimuzikorganizasyon.com/semazen-ekibi/