Jazz Müzik Grupları

Ana Sayfa Jazz Müzik Grupları

 

Jazz Müzik Grupları

Jazz müzik grupları, çağımızın olmazsa olmazlarından olan, huzurun ana kaynağını bizlere sunmaktadır. Genellikle yorgun günün ardından neredeyse her birey, sakin tonajlı jazz eşliğinde sıcak viskisini yudumlamak istemektedir. Belirtilen ihtiyaç, günümüzde çok az grup tarafından benzersiz kalite kapsamında sunulmaktadır.

Oysaki jazz aslında bireylere doğal terapi sağlayabilmekte, dış dünyanın olumsuzlukların uzaklaşmamıza olanak sağlamaktadır. Genel olarak jazz müzik grupları, bir işten ziyade, bireylerin ruh hallerini yükseltmeyi amaçlamaktadır. Doğal olarak da belirtilen eyleme günü-günden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Jazz müzik gruplarının, günümüzde arzı fazla, kalite niteliği ise arza eşdeğer olmamaktadır.

Jazz Müzik Nedir? Caz Müzik Grupları Nasıl Müzik İcra Eder?

Jazz müzik grupları tercihi kapsamında ilk önce jazz müziğin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Jazz müzik kapsamında, var olan şarkıların yapısı, değiştirilmekte ve üzerinde oynanmaktadır. Jazz müzik, eskiden Amerika’da, Afrika kökenli siyahi kölelerin, özgürlüğü çerçevesinde ifa ettikleri bir müzik türü olmuştur. Zamanla belirtilen özgürlük şarkısı, neredeyse her Afrikalı siyahi köle tarafından iş niteliği fark etmeksizin her yerde söylenmiştir.

Genel olarak belirtmek gerekirse, Jazzın gelişimini 4 evreye ayırabiliriz:

 1. Ragtime
 2. Blues
 3. Hot caz
 4. Cuse

Günümüzde Cuse jazz türü ifa edilmekte, bu kapsamda klasik müzik parçalarının jazz müziğe uygulanması yer almaktadır.

Daha sonra Amerikalılar Jazza, alıştıkları için şarkının etkilerini fark etmeye ve köleleri, bulundukları yere çağırmaya başladı. Zamanla, belirtilen aktivite, profesyonel ihtiyaca dönüştü ve artık her organizasyonun vazgeçilmezi halinde geldi. Artık dünyanın dört bir yanında, profesyonel jazz ifa eden sanatçılar var olmaktadır. Günümüzde Jazz müzik, çoğu birey tarafından chill-out müzik türü kapsamında dinlenmektedir.

Jazz Müzik Türleri / Jazz Müzik Grupları

Genel olarak caz müzik grupları arasında çeşitli müzik türleri söylenebilmektedir. Birden fazla farklı müzik aleti ile söylenebilen jazz müzik türleri bu şekilde olmaktadır:

 • Big Band

4 bölümden oluşan ve 10 müzisyen eşliğinde ifa edilen Jazz türü olmaktadır.

 • Swing

1930-larda ortaya çıkmış ve ritmik yapısıyla çoğu dansçı tarafından sevilmiştir.

 • Dixieland

20-ci yüzyılın başında geliştirilen müziğe dayalı bir jazz türü olmaktadır.

 • Be-pop

1970-lerden günümüze gelen ve poptan etkilenen bir müzik türü olmaktadır.

 • Cool Jazz

1950 yılında ortaya çıkan ve 1960 yılında tüm gelişmelerini tamamlayan Cool jazz türü, günümüz jazzına benzemektedir.

 • Blues Jazz

Eski çağlarda Amerika’da bulunan köle Afrikalıların halk müziği olmaktadır.

 • Rag time

1890-larda ortaya çıkan ve piyano ile çalınan bir jazz türü olmaktadır. Genel olarak çoğu jazz tarihçileri, jazz müziğinin başlangıcını belirtilen döneme bağlamaktadır.

Genellikle kaliteli jazz müzik grupları arasında belirtilen türlerin çoğu kısmı ifa edilebilmektedir.

Jazz Müzik Aletleri nelerdir?

Jazz müzik grupları, çeşitli müzik aletleri kapsamında hizmet sunmaktadır. Genel olarak belirtilen müzik aletleri bunlardır:

 • Saksafon
 • Trompet
 • Klarnet
 • Trambon
 • Piyano
 • Kontrabas
 • Gitar ve b.

Jazz müzik aletleri, Jazz ambiyansının ayrılmaz parçası olarak kalite niteliği ile doğrudan bağlantılı olmaktadır.

Kaliteli Jazz Müzik Grubu Özellikleri

Genel olarak Jazz müzik grupları, çeşitli özellikleri ile seçilmektedir. Bireyin, garanti memnuniyet kapsamında tercih gerçekleştirmesi için dikkat etmesi gereken etkenler mevcut olmaktadır. Belirtilen etkenler bunlardır:

 1. Genel olarak kaliteli Jazz müzik grubu, jazz müzik türünün her biri kapsamında hizmet sunabilmelidir.
 2. Kaliteli Jazz müzik grubunun her hizmetini ibraz eden resmî sitesi mevcut olmalıdır.
 3. Kaliteli jazz müzik grubu, organizasyonun akışı kapsamında ani değişikliklere açık olmalıdır.

Belirtilen özelliklerden daha niceleri mevcut olmaktadır.

Jazz nasıl Bir Müzik?

Jazz müziğin, ilk kez 1850-lilerin başında ifa edildiği söylenmektedir. Genel olarak Jazzın temelinde, doğaçlama yatmaktadır. Jazz müziğin her türü kapsamında belirli doğaçlama teknikleri yapılmaktadır.

Jazz Müzik Sanatçıları Kimlerdir?

Tarih boyunca, Jazz müziğini kaliteli ifa eden oldukça fazla sanatçı mevcut olmuştur. Genel olarak Jazzın tarihine adını altın harflerle yazdırmış sanatçılar bunlardır:

 • West Montgomery
 • Charlie Parker
 • Charles Mingus
 • Art Blakey
 • Louis Armstrong ve b.

Kaliteli Jazz müzik grupları, belirtilen sanatçıların ifa ettiği şarkıları sunabilecek niteliğe sahip olmalıdır. Günümüzde oldukça az kurum belirtilen kalite niteliğine sahip sanatçıların şarkılarını ifa edebilecek potansiyele sahip olmaktadır. Ayrıca Alttaki menuden kokteyl müzik gruplarımızla ilgili linkten trio müzik grubu örneklerimize göz atabilirsiniz.

                                                                                                                              https://canlimuzikorganizasyon.com/trio-grubu/

 

 
 

 

 

JAZZ MÜZİK GRUPLARI

Trompet, Trombon, Saks  Piano, Gitar, Kontrbas Bas Gitar ve Bateri’ gibi enstrumanlardan oluşan JAZZ TRIOJAZZ QUARTET, JAZZ QUINTET ve JAZZ BAND Müzik gruplarımız ile; Jazz Standartları, Bossa Nova, Dixielandd Swing, Latin Jazz parçalarından oluşan kaliteli bir repertuvar sunuyoruz..

 

 

 

ORGANİZASYONLAR

Jazz Müzik Organizasyonları

Her türlü AVM Etkinlikleri, Düğün – Davet, Açılış, Kokteyl, Brunch kokteyl, karşılama, Yemek Müziği, Dinleti, Fuar Müzik Organizasyonları, Sergi, Kurumsal Toplantı, Ofisinizde, Ev ortamında, Tekne Gezisi kaliteli müzik ekiplerimiz ile yanınızdayız. Tel 0537 4102304 Nolu Telimizden Detay Alabilirsiniz.