BANDO TAKIMLARI

Ana Sayfa BANDO TAKIMLARI

BANDO TAKIMLARI

Belli Başlı Bando Takımları Sınıfları Alttadır.

DÜĞÜN BANDOSU

KARNAVAL BANDOSU

BALKAN BANDOSU

GELİN ALMA BANDOSU

DOĞUM GÜNÜ BANDOSU

TÖREN BANDOSU

AÇILIŞ BANDOSU

SÜNNET BANDOSU

 TRİBUN BANDOSU

MASKOT BANDOSU

Bando Takımları Adlı Başlıgımızın Alt menulerinde Bando Sınıfları yer almaktadır.

Bando Takımları

Bando takımları ile etkinliklerde eğlence düzeyini üst seviyeye çıkarmanın tam vakti! İşte bando takımı hizmetine dair tüm detaylar!

Bando takımları ile etkinliklerde davetlilere çok daha farklı bir eğlence imkanı sunabilirsiniz. Burada farklı bir eğlence deneyimi yanı sıra özel günlerinizin hafızalarda yer edecek noktası bando ritimleri olabilir.

O halde önce bando takımları hakkında teknik detayları ve sonrasında bando takımı hizmetlerini detaylıca inceleyelim!

Bando Takımının Anlamı Nedir?

Üflemeli ve vurmalı çalgılardan oluşan bir müzik topluluğu olan bando ekibi, geçmiş yıllarda ağırlıklı olarak resmi törenlerde kullanılmıştır. Ancak birkaç yıldır ön plana çıkan bando ekibi çalışmalarımızda neredeyse tüm etkinliklerde bando takımları ile başarılı çalışmalar yürütülmektedir.

Canlı müziğin en etkileyici yönü elbette müzikle beraber yapılan şovdur. Yeni nesil bando takımları ile muhteşem enstrüman şovlar işliğinde mekanlara ve yollara sığmayan bir eğlenceye dahil olmanız mümkün!

Bando Takımı Enstrümanları

Bando takımı aletleri sesleri ile bulunduğu ortama büyük coşku katmaktadır.  Bando takımı çalgıları sesleri ve ritimleri adeta büyüleyici bir atmosfer oluşturmaktadır.

Özellikle coşkuyu yükseltmek açısında bir bando ekibi ile çalışmak etkinliğinizi bambaşka bir noktaya taşıyacaktır.

Bando takımlarının kullandığı çalgılar:

 • Davul,
 • Klarnet,
 • Saksafon,
 • Trompet,
 • Kornet,
 • Tuba,
 • Perdeli trombon,
 • Göbek davul,
 • Bariton,
 • Fluegelhorn,
 • Pikolo,
 • Fülüt,
 • Tenor saksafon,
 • Akordeon,
 • Keman,
 • Klavye,
 • Bas gitar,
 • Bateri şeklindedir.

Banda takımında çalınan müzik aletleri profesyonellik ister. Bando ekibi uyumu ve bu müzik aletlerinin kullanımı tam bir ahenk içinde olmalıdır. Bu noktada bando takımındaki roller de önemlidir.

Bando Takımları Türleri

Bando takımı artık pek çok etkinlikte yaygın olarak kullanılmaktadır. Klasik etkinlikler aksine en özel günlerin canlı müzik talebi bando ekiplerinden yanadır. Bu nedenle bando takımları ve hizmet alanlarını daha yakından tanımak “acaba bu etkinliğimize bando takımı gelebilir mi” sorusunun en net cevabı olacaktır. İşte en çok tercih edilen bando takımları!

1- Düğün Bandosu

Pasta bandosu olarak da bilinen bando takımı düğün törenlerinin vazgeçilmezi haline geldi. Gelin ve damatların bu özel günde akıllarda yer edecek bir pasta bandosu ile pastasını kesmesi ve devamında tüm salonun bando ekibinin verdiği coşkuyla eğlenmesi mükemmel bir detaydır.

Düğün merasimlerinde salonda gelin ve damadın salona girişi, pastanın kesilişi gibi anlarda bando takımı eşliğinde muhteşem gösteri sunmak elbette heyecan uyandırmaktadır.

https://canlimuzikorganizasyon.com/dugun-bandosu/

2- Karnaval Bandosu

Karnaval bandosu Türkiye genelinde özellikle festival, panayır ve bölgesel şenliklerde ön plana çıkmaktadır. Belediye etkinliklerinde en çok tercih edilen ve katılımcıları toplu halde eğlendirme noktasında bando ritimleri vazgeçilmezdir.

3- Balkan Bandosu

Balkan bandosu düğün bando takımları olarak da bilinmektedir. Bando ekipleri içinde belki de eğlence dozunu en çok arttıran seçenektir. Elbette bu bando ritimleri ve çaldıkları şarkıların balkan şarkıları olmasından kaynaklıdır.

En hareketli balkan şarkıları ile muhteşem bir düğün için gelin alma bando takımı, pasta bandosu ya da düğün bandosu olarak en başarılı seçim olabilir.

Balkan bandosu eşliğinde roman havası oynamanın tadı bir başka diyenler için düğünde balkan bandosu ekibini seçmeniz oldukça isabetli olacaktır.

https://canlimuzikorganizasyon.com/balkan-bandosu/

 

4- Gelin Alma Bandosu

Gelin alma olayını bir adım öteye taşıyarak gelini ağlatmadan evden çıkarmak isteyen damat tarafı için en güzel gelin alma ekibi şarkıları ve bando ritimleri!

Gelin alma ekibi, kız alma bando, gelin çıkartma bando, gelin alma bando ve bando takımı gelin alma gibi pek çok formatta aranarak talep gören gelin alma bandosu için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Gelin evi önünde yapılan kısa süreli bir eğlencede düğün sahipleri ile çevrede bulunanları gerçek anlamda eğlendiren bir bando ekibi unutulmaz anılar sunacaktır.

  https://canlimuzikorganizasyon.com/gelin-alma-bandosu/

5- Tören Bandosu

Okul bando takımları olarak bilinseler de genellikle resmi geçitlerin vazgeçilmez unsurudur tören bandoları….

Eğer kurum ya da kuruluşunuza ait bir törende profesyonel bir bando ekibi ile muhteşem bir görsel şölene imza atmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Her türlü tören ve resmi etkinliklerde uygun müzik repertuvarı ve kıyafet seçimi ile gerçek bir bando takımı karşılaması hazırlayabilirsiniz. Resmi törenlerde marşları, daha kurumsal etkinliklerde varsa kuruma ait ezgileri başarılı şekilde bando takımı ile duyabilmeniz mümkündür.

Tören havasını dolu dizgin yaşatacak baştan sona profesyonel bir duruş sergilemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

6- Açılış Bandosu

Açılış bandosu resmi törenler dışında en çok hazırlığı yapılan tören çeşididir. Şirket ya da kuruluşların, mağazaların, marka ya ürün tanıtımı için düzenlenen etkinliklerin açılış törenlerinde bando ekibi ortamda büyük coşkuya sebep olacaktır.

Yeni bir açılışın verdiği heyecanın yanı sıra canlı müzik ile performansını profesyonelce sergileyen bir bando ekibi büyük artı sağlayacaktır.

Açılış törenlerinde özellikle aranan kalabalık ve coşkulu bekleyiş bando takımı ile üst seviyeye ulaşacaktır. Açılış töreni çok daha büyük ilgi görecektir.

7- Sünnet Bandosu

Son dönemlerde sünnet düğünü organizasyonları için sünnet bandoları büyük talep görmektedir. Özellikle düğün mekanına girişte büyük bir heyecan ve son derece yüksek bir eğlence ritmi için bando takımı oldukça başarılı bir seçimdir.

Balkan bandosu olarak da tercih edilebilen sünnet bandosu oyun havaları, popüler müzikler ve dans şarkıları konusunda da mükemmel performans sergileyecektir. Sünnet düğünü organizasyonu için tüm aileye oldukça keyifli anlar yaşatacak canlı müzik performansı ile akıllarda iz bırakacaktır.

Bando Takımı Kiralama Hizmeti

Bando ekibi kiralama işlemi için Canlı Müzik Organizasyonları firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bando takımında kullanılan çalgılar dan müzikal grubun profesyonelliğine kadar her noktada üstün bir referans tablosuna sahibiz.

Bando takımı İstanbul, bando takımı İzmir ya da Bando takımı Ankara genelinde yer aldığımız tüm etkinliklerinde profesyonel müzik hizmetimize dair referanslarımız mevcuttur.

İstediğiniz etkinlik çeşidine uygun bando ekibi büyüklüğü, enstrüman çeşidi, repertuvar seçimi konusunda size yardımcı olabiliriz. Hangi etkinlikte nasıl bir bando karşılaması hayal ediyorsanız aradığınız özelliklerde bir bando takımı karşılaması hazırlayabiliriz.

Bando takımı kiralama işlemi için anlaşma sağlandıktan sonra kira sözleşmesi imzalamaktayız. Sonrasında belirtilen tarih ve gün için bando ekibi hazırlıkları başlamaktadır. Etkinliğiniz için belirtilen gün ve saatte yine belirttiğiniz yerde bando takımı hazır olacaktır.

Bando Takımları Fiyatları

Düğün bando takımı fiyatları ya da diğer bando takımları için kiralama bedeli etkinliğin süresine ve çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Her canlı müzik performansı için belirtilen süre oldukça önemlidir. Yapılacak etkinliğin büyüklüğü talep edilen bandocu ve bando takımı çalgıları da fiyatı etkileyecektir.

Bu noktada canlı müzik performansı bando takımları ve diğer tüm organizasyon çeşitleri için bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bando Takımı Fiyatları

Bando takımı fiyatları farklılık gösterse de en özel gün ve kutlamalarınızda en uygun fiyatlı bando takımları ile farklılık yaratabilirsiniz!

Özel gün ve gecelerinizde bando takımları, son dönemlerin en çok tercih edilen canlı müzik organizasyonları arasında yer almaya başlamıştır. Okul kutlamalarında, düğünlerde, gelin alma merasimlerinde ya da şampiyonluk kutlamaları gibi kutlamalarda bando takımları son derece eğlenceli ve farklı seçenekler arasında yer alır.

Alışılagelmiş organizasyonların dışına çıkarak sizler de özel günlerinizde ya da kutlamalarınızda eğlenceli ve bir o kadar da farklı alternatifler arıyorsanız size özel etkinlikleri ve kostüm tercihleri ile bando takımları tercih edebilirsiniz.

Bando takımı fiyatları, organizasyonunuzun türüne ve süresine göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla da fiyatların belirlenmesinde öncelikli olarak organizasyonunuzun detaylarını ilgili firma ile eksiksiz şekilde paylaşmanız en doğrusu olacaktır.

Okul Bando Takımı Fiyatları

Okul bando takımı, düzenlemek istediğiniz okul dışı etkinliklerinde tercih edebileceğiniz ilk seçenekler arasında yer alır. Milli bayram kutlamalarında, ana okul ve kreş etkinliklerinde ya da diğer özel gün kutlamalarında hem yetişkinlerin hem de çocukların eğlenebileceği müzik organizasyonları arasında yer alır.

Okul ortamında çocuklara yönelik yapacağınız kutlama ve eğlence etkinliklerinde tercih edeceğiniz bando takımları, etkinliğe özel olarak konseptte kıyafetler tercih edebilir. Ayrıca bando takımı, renkli şapkalar ve benzeri gibi farklı aksesuarlar sayesinde çocuklar için daha eğlenceli ve ilgi çekici etkinlik haline gelebilir.

Okul bando takımı fiyatları, her etkinliğin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Etkinliğinizin süresi, etkinlikte görev alacak bandocu sayısı ve eğer kullanılacak ise ek aksesuarlar fiyatların üzerinde etki yaratan unsurların başında gelir. Tercih edeceğiniz firmadan fiyat alırken bu detayları ayrıntılı bir şekilde belirterek daha doğru fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Gelin Alma Bando Fiyatları

Bando takımı düğün kutlamalarında da çok fazla tercih edilen etkinlikler arasında yer alır. Düğün kutlamalarının yanı sıra aynı zamanda düğün öncesinde gelin alma merasimlerinizde de bando ekibi kiralama hizmeti alarak gelin alma törenlerinizi daha farklı ve eğlenceli hale getirerek heyecanınızı tatlı bir eğlenceye çevirebilirsiniz.

Bando takımı fiyatları, farklı etkinliklerde farklı şekillerde tercih edilebildiğinden fiyatlar da etkinliklere göre değişkenlik gösterebilir. Her bütçeye uygun olabilen bando takımı hizmetleri, etkinliğin detaylarına göre farklılık gösterir. Gelin alma merasiminin süresi, bando takımının hangi süre zarfında merasim alanında bulunacağı gibi detaylar fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Etkinlik ayrıntılarınıza göre bando takımı fiyatları konusunda da bütçenize uygun teklifler alabilirsiniz.

 

En Sevilen Bando Takımı Müzikleri

Bando takımı müzikleri ile etkinliklerinizi şenlendirin! En sevilen müzikler eşliğinde, bando takımı repertuarı geniş bir organizasyon oluşturur!

Planlanan tüm davetler için, isteklere ve tarzlara uygun olacak şekilde, hayal edilen orkestraları etkinlikleriniz için kiralayabilirsiniz. Bando ekipleri sayesinde unutulmaz anlar yaşayarak, yıllar sonra dahi tebessümle anımsayacağınız hatıralar oluşturabilirsiniz.

Bando takımı müzikleri en eğlenceli ve renkli organizasyonları oluşturmak için özenle seçilir. Bando takımı repertuarı tüm etkinlik ve organizasyonlar için farklılık gösterir. Düğün repertuarı ile kurumsal etkinlik repertuarları için farklı melodiler repertuara eklenir.

Açılış, nişan, lansman, gösteri ve diğer etkinlik organizasyonları için en özel bando takımı repertuar seçimleri canlimüzikorganizaston firmasında sizler için hizmet vermektedir. Müzik tınılarının o eşsiz ve ihtişamlı halini canlı bir şekilde dinlemeye hazır mısınız?

Bando Takımı Repertuarı Nasıl Belirlenir?

Bando takımı müzisyenleri etkinlik sahibine ve misafirlere eğlenceli anlardan izler bırakır. Organizasyona katılımcılarına ise yalnızca bu müzik ziyafetine ortak olmak kalır. Bando takımı müzikleri dinleyicilere eşsiz bir keyif sunmak için dikkatle hazırlanır.

Seçilen parçalar etkinliklerin temasına ve türüne uyumlu olacak şekilde belirlenir. Bu sayede etkinlikle bütünleşen bir şölen yaşanır. Gelin alma bandosu, tören bandosu, balkan bandosu, maskot bandosu, düğün bandosu takımları için birbirinden güzel müzik arşivleri hazırlanmaktadır.

En Beğenilen Yerli ve Yabancı Bando Takımı Müzikleri Nelerdir?

Gelin ve damat girişi, sünnet çocuğu girişi, tören başı gibi pek çok farklı ana uyumlu olan müzikler ile anlarınızı en güzel şekilde süsleyen şarkılarla buluşursunuz.

En sevilen Türkçe bando takımı müzikleri arasında şu müzikler vardır:

-Telgrafın telleri

-Sevdim seni bir kere

-Sev kardeşim

-Harmandalı

-Görünce aşık oldum

-Fikrimin ince gülü

-Bütün dünya

-Bir şarkısın sen

-Rakkas

-İlle de roman olsun

Zarif Türk müziklerinden, Latinlerin kıvrak ezgilerine; Balkan melodilerinden, İngiliz namelerine kadar geniş bir repertuar sizleri bekliyor! Güzellikleri konusunda birbiriyle yarışan dünya müziklerini bando takımları eşliğinde dinleyebilirsiniz. En sevilen yabancı bando ekibi müzikleri şu şekildedir:

-Fly me to the moon

-Ding a dong

-Portofino

-Stand by me

-Historia de un amor

-Over the rainbow

-Amor, solamente

-Love story

-Stay with me

-Woman is love

-Bamboleo

-Lullaby of birthland

-Can’t help falling in love.

Müzikler etkinliğinize özel seçilirken, sizin istekleriniz ve zevkleriniz ön planda tutulur. Siz de bando takımı kiralamak istiyorsanız canlimüzikorganizasyon firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

En Kalın Sese Sahip Nefesli Bando Enstrümanları

En kalın sese sahip nefesli bando enstrümanları nelerdir? Kaç tane kalın sesli bando enstrümanı var? Pistonlu, nefesli bombardon nedir?

Bando ekipleri organizasyonlarda, törenlerde ve tüm özel günlerde dinleyicilere eşsiz bir müzik şöleni sunar. Aynı zamanda bando takımı enstrümanları da dinleyicilere ahenkli bir melodi ziyafeti yaşatır.

Latin, Balkanlar, Afrika gibi pek çok ülkede farklı bando ekibi çalgısı bulunuyor. Bando takımına ait enstrümanlar ülkeden ülkeye hatta ezgiden ezgide değişiklik gösterir. Enstrümanların bazıları sıklıkla tercih edilirken, bazıları da nadir kullanıyor. Bu kullanılan enstrümanlar bando takımının türüne ve hizmet vereceği etkinliğe göre değişiklik gösteriyor.

1- Bombardon

En kalın sese sahip nefesli bando enstrümanları arasında başı çeken çalgı bombardondur. Bu enstrüman pistonlu bir yapıya sahiptir. Özellikle yürüyüş bando ekiplerinde sıkça tercih edilir. 19. yüzyılın ortalarında ortaya çıkan ve modern bando orkestralarında yerini alan bu çalgı ile kalın melodiler rahatlıkla çıkarılmaktadır. Saksafona benzeyen ve bir tuba türü olan bombardonlar 16 ayaklıdır.

2- En Kalın Sese Sahip Nefesli Bando Enstrümanları | Tuba

Tubalar çoğunlukla pirinç ve bakırdan imal edilir. Konik borulu, geniş ve pistonlu bir enstrümandır. Tubanın farklı ülkelerde kullanılan, birbirinden değişik modelleri bulunur. Nefesli bando enstrümanları arasında en kalın sesi olanlar biridir. Bando takımlarında bir adet bulunabilirler. Tuba, bakır üflemeli çalgılara bas sesi sayesinde eşlik eder ve melodilerin ahenkle dinleyiciye ulaşmasını sağlar.

3- Bas Klarnet

Bas klarnetler en kalın sese sahip nefesli bando enstrümanları arasında yer alır. Normal klarnete göre bir oktav kalından çalan çalgı türüdür. Bando takımındaki yeri ise, solo ya da fagot ile çalınmasıdır. Aynı zamanda bas klarnet, tahta nefeslilerin çaldığı armonik yapıdaki bas partisini çalarlar. Hem yüksek hem de düşük sesleri çıkaran bu sazda ince sesler pek kullanılmaz. Genellikle kalın sesler çıkarılarak melodiye güç vermek amacıyla bando takımlarında yer alır.

4- Trompet

Trompet nefesli enstrüman ailesinin en yaygın bilinen çalgılarından biridir. Bakır enstrümanlar arasında yer alır. Kalın sesli bando enstrümanları arasında bilinen trompetten hem ince hem kalın sesler çıkarılabilmektedir. Trompet borusunun uzunluğu değiştirilerek, farklı sesler elde edilir. Kalın sesler çıkarmak için trompet borusunun uzatılması gerekir.

Siz de etkinliklerinize bando ekibini dahil etmek istiyorsanız canlimüzikorganizasyon firmamız ile iletişime geçerek, detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

Bando Takımı Ankara Organizasyonlarını Şenlendiriyor

Banda takımı Ankara etkinliklerinin aranan orkestrası oluyor. Coşkusuyla şenlendiren bando takımı farklı organizasyonlarda yerini alıyor.

Organizasyonlara eşlik eden orkestra davetlerin hoş bir ambiyansa ulaşmasını sağlıyor. Böylece katılımsılar oldukça keyifli bir davetin parçası oluyor.

Ankara, farklı organizasyonları bünyesinde barındıran şehirlerden birisi olarak biliniyor. Çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi müzik seçimi alternatiflerini de değiştiriyor.

Bando Takımı Hangi Etkinliklerde Yer Alır?

Son yıllarda bando takımı Ankara organizasyonlarının yıldızı oluyor. Bando takımı sayesinde unutulmayacak etkinlikler düzenleniyor.

Farklı içeriğe sahip olan etkinlikler farklı istekleri da ortaya çıkarıyor. Düzenlenen etnik bir organizasyonda kültüre uygun kıyafetler seçiliyor. Böylece etkinlik bando ile bir bütünlük sağlıyor.

Organizasyonu yapılan etkinliğin daha resmi olması kostüm seçimini de etkiliyor. Bu tarz etkinliklerde bando takımı da uygun kıyafetlerle misafirlere müzik ziyafeti veriyor.

Planlaması yapılan etkinliklerde bando takımı modern bir izlenim de sunuyor. Etkinlikler farklı istekler doğrultusunda şekillenirken bando takımı Ankara’da hangi etkinliklerde yer alıyor?

Bando Takımı Ankara Organizasyonlarında: Gelin Alma

Kültürümüzde gelin alma merasimi önemli bir yer tutuyor. Gelinin ailesinin evinden damat alayı ile alınması bu merasime ismini veriyor.

Gelenekler arasında yer edinen bu merasim bando takımının da eşliğiyle oldukça eğlenceli görüntülere sahne oluyor. Şenlikli müzikler gelin ve damadın bu mutlu günlerinde yanlarında oluyor. Gelinin evinden çıkmasının ardından keyifli şarkılar ile birlikte oynanan oyunlar günü unutulmaz bir hale getiriyor.

Düğün – Nişan

Düğün ve nişan seremonileri hafızalardan silinmeyecek en özel günler olarak düzenleniyor. Bu günlerde her detay önem kazanıyor.

Bando takımı Ankara düğünlerinde ve nişanlarında yer alarak coşkulu bir etkinlikte izini bırakıyor. Belirlenen repertuarlar ile gelin ve damadın en mutlu günleri taçlandırılıyor. Romantik dans müzikleri ve yöresel oyunların da yer aldığı merasimler oldukça keyifli geçiyor.

Sünnet Düğünü

Erkek çocukları için olduğu kadar aileleri için önemli bir merasim olarak kültürümüzde yer ediniyor. Bando takımı eşliğinde u özel gün daha keyifli bir hal alıyor.

Özellikle çocukların bu günde dans etmeleri ve eğlenmeleri bando takımlarını bu merasimin bir parçası yapıyor. Şenlikli şarkılar ile sünnet düğünleri de modern bir havaya ulaşıyor.

Milli Bayramlar

Milli bayramların vazgeçilmezi bando takımı her yıl stadlarda gösterilerini yapıyor. Daha küçük organizasyonlarda da bando takımları milli duygulara eşlik ediyor.

Okullarda, farklı kurumlarda düzenlenen milli bayram kutlamaları bando takımın katılımıyla coşkulu bir hal alıyor. Bu nedenle de bando takımı Ankara için ayrı bir önem kazanıyor.